Цей блог присвячений польотам на параплані. Тож поділимось уявно на дві категорії: вболівальників і пілотів.
А цей пост для перших, про те, як перейти до других :)
В Україні парапланеризм не масовий вид спорту. Дискусії, чи це потрібно змінювати, чи дайте людям ще пожити - в тусовці є давно. Бо знаходитись вище поверхні землі людині, в принципі, небезпечно. А якщо присутня ще й якась горизонтальна швидкість, то і поготів.
Але, на щастя, типовий параплан летить не швидше, ніж їде шосейний велосипед (30-55 км/год), і достатньо еволюціонував, щоб, маючи голову на плечах і необхідні навики, бути безпечнішим, ніж, наприклад, їзда на мотоциклі.
Як навчитись і наскільки це складно:
Теоретична складова: можна самостійно почитати і розібратись. Лінки згодом.
Практична: в залежності від здібностей і цілей. Для того, щоб злетіти з пагорба по прямій вниз, достатньо сприятливої погоди, бажання, і 30 хвилин підготовки. Для того, щоб піднятись над гіркою, і пролетіти свій перший маршрут в кілька кілометрів, може знадобитись 20, і більше годин занять. Досвідчені пілоти літають маршрути в сотні кілометрів, і можуть провести по 6 і більше годин в небі за один політ.
Добрі новини полягають в тому, що майже в кожному великому місті України є інструктор, і можливості для навчання.
Зовсім не в алфавітному порядку - міста, і інструктори, які відповідальні, і заслужили повагу своєю роботою.
Львів. У нас є школа (єдина відома мені на час написання цього посту на території країни), очолювана Андрієм Когутом, http://sky-country.lviv.ua
Харків. Столиця парапланеризму, тут прекрасні умови для польотів, і, практично всі виробники парапланерного спорядження:
І навіть Богдан Іванов, він же BogdanFly, який робить відомі на весь світ ультралайт підвіски, і на фб-сторінці вказує що він з Росії Москоу. Але все ж мусить бути згаданим, як українець і харків'янин (навіть, якщо це і десь дуже глибоко в душі)
Вчить літати (і вкладає в це душу) в Харкові, Діма Павлюченко, він же незамінний дизайнер підвісок і тест-пілот Скай Кантрі, https://www.instagram.com/deema_skyfly/
Київ. Першокласні пілоти є, але хто вчить, уявлення не маю. Є клуб пілотів-снобів, https://www.nearbirds.com на чолі з Володею Переваловим. Він же дизайнер (також всесвітньо відомих) підвісок Genesis i Vibe. Але тут вам доведеться присягнути богу Ozone, і зректися віри у всіх неправославних
Чернівці. Володимир Клим, один з найдосвідченіших пілотів України
Хмельницький. Едуард Марчук
Луцьк. Ден Якобчук, волинський дракон. https://www.instagram.com/denyakobchuk/
Запоріжжя. Антон Зуєв
Дніпро. Ігор Соколов
Там де немає лінків, телефонами я поділюсь за запитом - пишіть.
Що ж до тандемних польотів в якості пасажира, про це буде окремий пост.
А додати залишилось те, що процес навчання у нас поки що на дитячій стадії, і є багато що вдосконалювати.
Особисто для мене, орієнтиром недавно стала чеська школа El Speedo, https://elspeedo.cz. Тож якби би хтось питав про базове навчання-інтенсив і мав можливіть поїхати на коротку відпустку в Бескиди, за чітку і злагоджену роботу, і найкраще співвідношення spent time/value - раджу.
Comments